baner

Program Praktyk Letnich

Tutaj zaczyna się Twoja kariera zawodowa. Wybierając Citi Handlowy wybierasz profesjonalistów, ekspertów, pasjonatów, którzy zawsze udzielą Ci wsparcia. Wybierasz przemyślany program szyty na miarę Twoich celów i oczekiwań.

O Programie Praktyk Letnich

Program Praktyk Letnich w Citi Handlowy to oferta adresowana do studentów wszystkich roczników dowolnych kierunków i uczelni. Oznacza to, że nie musisz studiować finansów i bankowości, aby do nas dołączyć. Liczy się Twoje zainteresowanie branżą bankową, a także chęć rozwoju i zaangażowanie w to, co robisz.

Praktyki letnie organizowane są w trakcie wakacji i trwają od początku lipca do połowy września. Rozpoczyna je spotkanie powitalne, podczas którego bliżej poznasz nasz bank i jego historię, kulturę oraz kulisy funkcjonowania organizacji. Spotkanie będzie także znakomitą okazją do poznania innych uczestników praktyk letnich.

Od początku pracy otrzymasz wsparcie Buddiego, który pomoże Ci we wdrożeniu się w Twoje zadania i zawsze chętnie odpowie na Twoje pytania. Podczas praktyk będziesz mieć także okazję uczestniczyć w licznych spotkaniach i szkoleniach prowadzonych przez pracowników i pracowniczki Citi Handlowy, dzięki czemu zyskasz szansę poznania różnych obszarów banku.

Naszą ofertę praktyk letnich uzupełnią spotkania integracyjne, wolontariat oraz możliwość realizacji dodatkowych projektów. Nie zabraknie zatem okazji do zawierania ciekawych znajomości, podejmowania ambitnych wyzwań oraz zdobywania wiedzy i doświadczeń.
Dlaczego warto dołączyć?
icon
Super start Twojej kariery
icon
Ciekawe i ambitne projekty
icon
Cenne doświadczenie zawodowe w dużej, międzynarodowej organizacji
icon
Wsparcie Buddiego i codzienna współpraca z doświadczonymi profesjonalistami chętnie dzielącymi się wiedzą
icon
Wsparcie w rozwoju przez cały okres trwania praktyk
icon
Szkolenia z ekspertami i spotkania integracyjne dedykowane dla uczestników Programu
Czego oczekujemy od przyszłych praktykantów?
icon
Proaktywnej postawy, inicjatywy i chęci do nauki
icon
Ambicji i zaangażowania
icon
Entuzjazmu i otwartości na nowe wyzwania
icon
Ciekawości świata i ludzi
icon
Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego
icon
Zaangażowania w działalność organizacji studenckich i kół naukowych
baner
baner
baner

Citi Handlowy to miejsce dla Ciebie

W ramach Programu Praktyk Letnich możesz rozwijać się w poniższych obszarach:
Bankowość Detaliczna
Cześć banku odpowiedzialna za obsługę klientów indywidualnych, w tym klientów zamożnych Citigold, Citigold Private Banking oraz mikroprzedsiębiorstw. W ramach tego obszaru zarządzamy produktami kredytowymi, inwestycyjnymi i ubezpieczeniowymi, siecią sprzedaży i jakością obsługi klienta oraz rozwojem bankowości mobilnej.
Bankowość Korporacyjna
W ramach tego obszaru koncentrujemy się na oferowaniu klientom najwyższej klasy produktów i usług przy wykorzystaniu wyjątkowej globalnej sieci Citi. Dbamy o finanse firm zarówno w sektorach średnich i dużych przedsiębiorstw, polskich i globalnych korporacji, jak również spółek Skarbu Państwa.
Bankowość Transakcyjna
Obszar, który oferuje wszechstronny pakiet rozwiązań wspierający zarządzanie gotówką, płatnościami, należnościami, płynnością i usługami inwestycyjnymi, a także rozwiązania w zakresie kapitału obrotowego, finansowania handlu i usług.
Ryzyko i Zgodność
To obszary gwarantujące rentowność, stabilność i rozwój. Umożliwiają ocenę kluczowych ryzyk kredytowych, rynkowych i kapitałowych, a także tych związanych z architekturą i infrastrukturą naszych rozwiązań. Zapewniają funkcjonowanie według najwyższych standardów gwarantując bezpieczeństwo banku i jego klientów.
Marketing
Zespół Marketingu odpowiedzialny jest za wspieranie realizacji strategii sprzedaży poprzez tworzenie i zarządzanie kampaniami marketingowymi, pracę nad poprawą procesów, a także przygotowywanie komunikacji dotyczącej produktów banku oraz budowania świadomości marki.
Technologia
Obszar Technologii realizuje zadania w zakresie zarządzania i wsparcia procesów technologicznych, bezpieczeństwa systemów informatycznych i zarządzania infrastrukturą, zarządzania systemami bankowymi, rozliczeniowymi i architekturą IT. W ramach tej struktury funkcjonuje również Centrum Badań i Rozwoju Produktów Bankowych (R&D).
Oddziały SMART
Głównym zadaniem Oddziałów SMART jest kompleksowa obsługa klientów zgodnie ze standardami oraz procedurami; edukacja i wsparcie klienta w zakresie samoobsługi transakcji bankowych oraz maksymalizacja sprzedaży produktów bankowych.
baner

Jak wygląda proces rekrutacji?

  1. Przesłanie CV
  2. Weryfikacja CV
  3. Rozmowa telefoniczna z rekruterem
  4. Rozmowa z managerem
  5. Sukces! Witamy w Citi Handlowy

Zobacz, co o Programie Praktyk Letnich mówią jego byli uczestnicy:

Jolanta Grabowska
Jolanta Grabowska
Starsza Specjalistka ds. Operacji Ryzyka Kredytowego
Moja kariera w Citi Handlowy rozpoczęła się od praktyk w Biurze Kontroli Ryzyka Kredytowego. Była to dla mnie droga do nabycia jednocześnie kompetencji twardych i miękkich. Jednym ze sposobów na to był m.in. cykl warsztatów Akademii na Bank oraz działania w ramach wolontariatu. Praca wśród specjalistów Citi wzbogaciła mnie o profesjonalną wiedzę w zakresie produktów bankowych, co otworzyło mi drzwi do dalszej kariery i awansu. Serdecznie polecam rozpoczęcie pracy w Citi Handlowy osobom ambitnym i poszukującym nowych i ciekawych wyzwań, ale również tym, dla których ważna jest atmosfera – bo ta jest u nas niezwykła.
Katarzyna Skałbania
Katarzyna Skałbania
Analityczka ds. planowania i analiz finansowych
Praktyki w Citi Handlowy rozpoczęłam 10 lat temu pełna obaw, czy sobie poradzę. Szybko przekonałam się, że atmosfera panująca w banku pomogła mi ten strach przezwyciężyć. Okazało się, że otaczają mnie bardzo życzliwi i pomocni ludzie, ze wszystkim mogłam zgłosić się do managera, a zespół uświadomił mi, że warto zadawać każde pytanie. Dzięki nim wdrożyłam się błyskawicznie i - nim się zorientowałam - Program Praktyk Letnich dobiegał końca. Byłoby mi żal odchodzić, na szczęście dostałam propozycję dołączenia do Citi Handlowy na stałe. Z perspektywy wiem, że sprawdziłam się, a mój potencjał został dostrzeżony i z czasem mogłam wykorzystać go przy innych procesach i projektach. Praktyki to była moja szansa na wartościowy rozwój!
Anna Marynowska
Anna Marynowska
Ekspertka ds. Wdrożeń Produktów Bankowości Transakcyjnej
Do Citi Handlowy wkroczyłam jako praktykantka w Departamencie Wdrożeń Produktów Zarządzania Środkami Finansowymi w Sektorze Bankowości Transakcyjnej. Podczas Programu Praktyk Letnich postawiono przede mną wymagające zadania, dzięki którym zdobyłam dużą dawkę wiedzy. Wszystko to przez cały czas poparte było ogromnym i nieustannym wsparciem doświadczonych kolegów i koleżanek z zespołu. Zainteresowanym praktykami w Citi Handlowy mogę powiedzieć jedno: zapomnijcie o przysłowiowym parzeniu kawy, przygotujcie się za to na interesujące wyzwania i ciągły rozwój!
Tadeusz Grzęda
Tadeusz Grzęda
Kierownik w obszarze Citigold Private Client
Praktyki spędziłem pracując w Oddziale Citigold w Warszawie. Z perspektywy czasu, uważam że możliwość codziennej pracy i rozmów z klientami zamożnymi były bezcennymi doświadczeniami, które pozwoliły mi na pełniejsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów. Citi Handlowy okazał się bankiem wspierającym w rozwoju – dziś, po latach, zarządzam segmentem, w którym kiedyś zaczynałem.
Dagmara Jabłońska
Dagmara Jabłońska
Analityczka ds. modelowania, scoringu i analiz
Praktyki odbyłam w Pionie Ryzyka Bankowości Detalicznej i w tym obszarze pracuję do dzisiaj. Program Praktyk Letnich to świetna okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego oraz poznania wielu wspaniałych specjalistów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi. Program Praktyk Letnich dał mi możliwość kontynuowania kariery w bankowości, a zdobyta wiedza i nowe umiejętności ułatwiły mi rozpoczęcie pracy na stanowisku specjalistycznym.
Michał Kosior
Michał Kosior
Doradca Bankowy, Departament Klientów Globalnych
Praktyki w Citi Handlowy to odpowiedzialność od pierwszego dnia. Od samego początku zostałem postawiony przed prawdziwymi wyzwaniami biznesowymi, dzięki którym mogłem zaprezentować swoje kreatywne podejście i zrozumienie branży. Najlepiej świadczy o tym fakt, że rozwiązania, które współtworzyłem podczas moich praktyk, są wykorzystywane po trzech latach, a nawet mam możliwość ich dalszego rozwoju! Program Praktyk Letnich był dla mnie przepustką do programu rotacyjnego dla absolwentów w obszarze bankowości korporacyjnej, co z kolei zaowocowało w moją aktualną rolą – Doradcy Bankowego dla klientów globalnych.
Tomasz Cwalina
Tomasz Cwalina
Młodszy Analityk ds. Operacji Ryzyka Kredytowego
Program Praktyk Letnich to miły i owocny początek mojej pracy w Citi Handlowy. Zawsze ciepło wspominam Orientation Day, na którym mogłem bliżej poznać nie tylko naszą organizację, ale również nowych ludzi i integrować się w ramach wolontariatu pod patronatem Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga. Praktyki to dla mnie tylko i wyłącznie korzyści: możliwość nauki, poznania procesów i tego jak wygląda praca w banku, który jest częścią międzynarodowej organizacji, a przede wszystkim sprawdzenie samego siebie. Byłem uczestnikiem Programu Praktyk Letnich w 2018 roku, a w zespole, do którego dołączyłem, pracuję po po dziś dzień.
Sylwia Gabryś
Sylwia Gabryś
Koordynatorka ds. Podatków
O Programie Praktyk Letnich dowiedziałam się przez przypadek na uczelni. Kończyłam właśnie 4 rok studiów i nie do końca wiedziałam, jaką ścieżką zawodową podążać. Miałam już niewielkie doświadczenie zawodowe, ale nie w międzynarodowej korporacji. W Citi Handlowy trafiłam do zespołu niewielkiego, ale bardzo zgranego. Wszyscy byli dla mnie bardzo mili, pomagali, jeśli czegoś nie wiedziałam - zawsze mieli czas, by wyjaśnić mi zawiłości prawa podatkowego. Dbali, abym otrzymywała zróżnicowane i ciekawe zadania. Czas spędzony w banku pomógł mi podjąć decyzję o związaniu się zawodowo z obszarem prawa podatkowego, a w zespole, w którym odbywałam praktyki, pracuję do tej pory.
baner

Sprawdź, jakie możliwości niosą ze sobą programy rotacyjne dla absolwentów!