O Banku

Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

O renomie Banku Handlowego w Warszawie S.A. świadczą liczne nagrody przyznane nam w kraju i za granicą.

Rok 2024

Citi Handlowy z wyróżnieniem "Orły ESG" dziennika "Rzeczpospolita"

Kapituła przyznała wyróżnienie za różnorodność i równy udział kobiet i mężczyzn w zarządzie i radzie nadzorczej Citi Handlowy. Jako jedna z pierwszych firm na warszawskiej giełdzie, wyrównał parytety w najważniejszych organach banku. Doceniono też działania na rzecz równości i różnorodności, działanie networków pracowniczych, w tym Citi Women Network, Disability Network, Citi Pride, działań charytatywnych oraz wspólnych aktywności sportowych w ramach Live Well at Citi i wieloletnie działania na rzecz bardziej zintegrowanego społeczeństwa z Polskim Komitetem Paralimpijskim. Wskazano także, że wskaźnik „pay gap" w banku kształtuje się na poziomie 93 proc., a polityka kredytowa banku uwzględnia czynniki środowiskowe i społeczne w procesach kredytowych.

Projekt społeczny WELCOME! z wyróżnieniem Nagrody Karty Różnorodności

Nagrody i wyróżnienia
Druga edycja programu WELCOME! wspierającego polskie i ukraińskie kobiety otrzymała wyróżnienie w konkursie Nagrody Karty Różnorodności 2023 dla projektów budujących różnorodność w pracy, przyznawane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. WELCOME! to projekt wspierający rozwój zawodowy kobiet z Polski i Ukrainy - w zakresie efektywnego poszukiwania stabilnej pracy, podnoszenia kompetencji, budowania sieci wzajemnego wsparcia i/lub rozwijania własnego biznesu. W tej edycji programu udział wzięło 308 kobiet z Polski i Ukrainy. Projekt był realizowany przez Fundację Mamo Pracuj przy wsparciu merytorycznym i finansowym Fundacji Citi Handlowy i Citi Foundation.

Citi w Olsztynie z Diamentowym Laurem Marszałka Województwa

Diamentowy Laur został przyznany Citi w Olsztynie za szczególne zasługi w promowaniu Warmii i Mazur w kraju i za granicą w 2023 roku. Laury Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego "Najlepsi z Najlepszych" to plebiscyt wyłaniający najbardziej zaangażowanych ambasadorów województwa.

Grupa Citi z tytułem Pracodawcy Roku "Gazety Olsztyńskiej"

Grupa Citi - Citi Handlowy i Citi Solutions Center - otrzymała tytuł Pracodawcy Roku 2023 Gazety Olsztyńskiej. Citi od blisko 25 lat rozwija działalność w Olsztynie i angażuje się w projekty i sprawy ważne dla lokalnej społeczności.

Citi Handlowy z tytułem Poland's Best Employers 2024 magazynu Forbes

Citi Handlowy znalazł się wśród firm wyróżnionych w rankingu pracodawców 2024 roku magazynu Forbes. W kategorii "Banki i usługi finansowe" zajął 4. miejsce. Ranking najlepszych pracodawców w Polsce został przygotowany po raz czwarty. Według jury, wyróżnione instytucje z zarządzania ludźmi w atmosferze kryzysu płynnie przeszły do działania na rynku, na którym rosną w siłę technologie i coraz więcej ma do powiedzenia pracownik. Raport objął kilkuset najlepszych pracodawców z 25 branż.

Pożyczka Gotówkowa Citi Handlowy na podium w konkursie Złoty Bankier

W konkursie Złoty Bankier trzecia lokata przypadła w udziale Citi Handlowy. Bank wypadł bardzo dobrze w porównaniach kosztów finansowania niemal w każdym ze scenariuszy i uzyskał świetny rezultat w dziedzinie procesu i e-obsługi.
Rok 2023

Citi Handlowy z tytułem Spółki Świadomej Klimatycznie 2023

W ramach badania Corporate Climate Crisis Awareness Study bank otrzymał tytuł Spółki Świadomej Klimatycznie 2023. Jest to wyróżnienie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych dla spółek, które cechuje wysoki poziom prezentowania kwestii środowiskowych. Więcej informacji: https://www.seg.org.pl/aktualnosci/regulacje/wyniki-badania-cca

Pracodawca Rzeczpospolitej 2023

Citi w Polsce - Citi Handlowy i Citi Solutions Center Poland – zostały wyróżnione w konkursie „Pracodawca Rzeczpospolitej”. Kapituła konkursu doceniła konkurencyjną politykę wynagrodzeń banku. W konkursie zwracano uwagę na realne działania w dialogu z pracownikami wyróżniające się efektywnością, zaangażowaniem oraz kreatywnością w obecnej sytuacji gospodarczej. Więcej: https://www.rp.pl/pracodawcarzeczpospolitej

Citi Handlowy na 1 miejscu wśród spółek giełdowych pod względem różnorodności

Citi Handlowy znalazł się na pierwszym miejscu wśród największych spółek pod względem różnorodności według raportu „Kobiety w spółkach giełdowych. Indeks Fundacji Liderek Biznesu”. Bank jako jedyna spółka przekroczył liczbę 100 punktów w indeksie raportu. Raport przedstawia dane dotyczące udziału kobiet we władzach wszystkich spółek notowanych na GPW. Więcej: https://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/s/raporty-newsletter/

Citi w Polsce wyróżnione na liście LinkedIn’s 2023 Top Companies

Citi Handlowy i Citi Solutions Center otrzymały tytuł LinkedIn 2023 Top Companies, którym honorowane są firmy realizujące politykę rozwoju i dające możliwości budowania kariery. Lista tworzona jest na podstawie parametrów dotyczących stabilności firmy, różnorodności zespołu czy możliwości awansu zawodowego.

Citi Handlowy z maksymalnym wynikiem w rankingu instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+

W rankingu firm dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+, jaki organizuje Cashless.pl, Citi Handlowy razem z Citi Solutions Center, otrzymał maksymalny wynik - 100 punktów. Ranking jest częścią projektu Cashless dla równości, podczas którego rozsyłane są ankiety do kilkudziesięciu firm z branży finansowej. Znajdują się w nich pytania o działania na rzecz społeczności LGBT+, takie jak szkolenia antydyskryminacyjne, dodatkowe świadczenia socjalne, działania reklamowe.

Citi Handlowy wśród 50 najlepszych pracodawców tygodnika WPROST

Citi Handlowy po raz kolejny znalazł się w gronie 50 najlepszych pracodawców w rankingu WPROST. Branża finansowa stanowi największą grupę w zestawieniu, zaraz po branży handlowej. W rankingu tygodnika WPROST, Citi Handlowy jest w czołówce pośród banków, które najbardziej troszczą się o swoich pracowników. Pytania na jakich opiera się ranking dotyczyły stabilności pracodawcy, m.in. ilu pracowników zatrudnia oraz ilu pracowników zatrudnionych jest na umowę o pracę.

1. miejsce dla Citi Handlowy w kategorii „Gwiazdy Efektywności” Dziennika Gazety Prawnej

W tegorocznej edycji w tegorocznej edycji konkursu Gwiazdy Bankowości Dziennika Gazety Prawnej, organizowanego wspólnie z firma doradczą PwC, Citi Handlowy zwyciężył w kategorii Efektywność. Ranking uwzględnia dane finansowe za 2022 r. oraz kilkanaście szczegółowych wskaźników, na pozycję wpływa również ocena kapituły.

Bankowość prywatna Citi Handlowy kolejny raz doceniona przez kapitułę międzynarodowego konkursu Euromoney

W konkursie Euromoney Global Private Banking Awards 2023 bankowość prywatna Citigold Private Client otrzymała tytuł Best for Digital in Poland. Docenione zostały osiągnięcia w rozwoju kanału digital, takie jak innowacyjne narzędzie Total Wealth Advisor czy Citibank Global Wallet oraz bezpieczeństwo klientów i ich majątku.

Citi Handlowy w gronie "SuperEtycznych Firm"

W corocznym badaniu dziennika Puls Biznesu na temat standardów działania firm, Citi Handlowy konsekwentnie potwierdza, że dotrzymuje najwyższych wymogów etycznych. Bank od początku istnienia konkursu regularnie znajduje się w gronie wyróżnianych organizacji. Forum SuperEtycznych Firm stanowią organizacje, które przez trzy lata z rzędu otrzymały tytuł Etycznej Firmy i szczycą się nieposzlakowaną opinią, przejrzystością działań biznesowych, uczciwością, odpowiedzialnością i zaufaniem rynku w codziennym prowadzeniu biznesu.

Citi Handlowy wyróżniony Białym Listkiem CSR POLITYKI 2023

Bank został laureatem Białego Listka POLITYKI 2023 za realizowane działania z zakresu ESG. Inicjatywa Listków CSR POLITYKI jest jedną z najstarszych na rynku. Firmy oceniane są pod względem środowiskowym, społecznym oraz ładu korporacyjnego. Oceny przyznano na podstawie ankiet wypełnionych przez firmy. Ankiety opracowane są zgodnie z normami dotyczącymi podstawowych zasad społecznej odpowiedzialności ISO 26000 oraz w stosunku do Europejskich Standardów Raportowania Zrównoważonego Rozwoju i najnowszych trendów ESG.

Rok 2022

Diversity IN CHECK - Citi Handlowy wśród liderów zarządzania różnorodnością

Bank Citi Handlowy oraz centrum usług wspólnych Citibank Europe znalazły się w gronie 38 firm uznanych za najbardziej zaawansowane w zarządzaniu różnorodnością, dbaniu o inkluzję w organizacji i dążeniu do osiągnięcia spójności społecznej.
Lista powstała na podstawie badania Diversity IN Check, przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które koordynuje Kartę Różnorodności w Polsce. Celem badania jest diagnoza stopnia zaawansowania danej organizacji w zarządzaniu różnorodnością i tworzeniu inkluzywnego środowiska pracy. Kwestionariusz badania oparty jest na uznanych międzynarodowych standardach i wytycznych, m.in.: Sustainable Development Goals, ISO 26000 i ISO 30415 GRI Standards oraz wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych.


Citi Handlowy po raz dziewiąty liderem rynku Cash Management w Polsce

Po raz dziewiąty z rzędu Citi Handlowy znalazł się na czele rankingu Cash Management magazynu Euromoney w kategorii Market Leader. W plebiscycie, w którym oddano ponad 21 500 głosów, osoby odpowiedzialne za zarządzanie finansami w firmach oceniały rozwiązania z obszaru bankowości transakcyjnej. Citi Handlowy oferuje klientom korporacyjnym szeroki zakres nowoczesnych rozwiązań z zakresu zarządzania finansami. Stawia na rozwój narzędzi, które dają możliwość natychmiastowej reakcji i cyfrowych rozliczeń w czasie rzeczywistym.


Siódmy „Złoty Bankier” dla Citi Handlowy w kategorii „Najlepsza Karta Kredytowa”

Po raz kolejny karta Kredytowa Citi Handlowy – Citibank-BP Motokarta – została wybrana najlepszym produktem na rynku w swojej kategorii w rankingu Złoty Bankier organizowanym przez Bankier.pl i Puls Biznesu. To jedyna karta kredytowa zgłoszona do rankingu bez opłat za wydanie, obsługę i wznowienie. Ponadto bank oferuje możliwość rozłożenia zadłużenia na raty bez prowizji.


Citi Handlowy w rankingu Poland’s Best Employers 2022 magazynu Forbes

Druga edycja rankingu Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2022 magazynu Forbes pokazuje laureatów zestawienia: 300 firm w Polsce, najbardziej przyjaznych pracownikom w podziale na branże. W kategorii „Najlepsi pracodawcy. Banki i usługi finansowe” znajduje się bank Citi Handlowy.


Citi Handlowy na podium w kategorii „Gwiazdy Efektywności” Dziennika Gazety Prawnej

W ósmej edycji rankingu "Gwiazdy Bankowości", organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną wspólnie z firmą doradczą PwC, bank Citi Handlowy zajął 2. miejsce w kategorii Efektywność. W ramach kategorii były oceniane takie wskaźniki jak: rentowność kapitału, wysokość marży odsetkowej i prowizyjnej czy koszty ryzyka. Citi Handlowy zajął drugie miejsce w kategorii. Jak uzasadniła kapituła, to pochodna strategii banku: skupienie na obsłudze firm, działalności na rynkach finansowych i usługach dla zamożnych klientów.


Citi Handlowy wśród wymarzonych pracodawców

Citi Handlowy po raz drugi znalazł wśród 50 wymarzonych pracodawców w Polsce tygodnika WPROST. Zajął w rankingu najwyższe miejsce wśród banków komercyjnych.  Doceniono nie tylko za troskę o pracowników i dbanie o warunki zatrudnienia, ale również wsparcie uchodźców z Ukrainy.

Więcej

Bankowość prywatna Citi Handlowy ponownie doceniona w międzynarodowym badaniu Euromoney

Prestiżowy brytyjski magazyn Euromoney wyróżnił Citi Handlowy w corocznym badaniu jakości oferty bankowości prywatnej Private Banking and Wealth Management Survey. Kolejny rok z rzędu bank znalazł się w ścisłej czołówce instytucji oferujących najlepsze usługi finansowe dla polskich milionerów i ich rodzin. Oferta bankowości prywatnej Citigold Private Client znalazła się na podium w aż 14 z 17 badanych kategorii dotyczących takich obszarów jak m.in. jakość obsługi, doradztwo inwestycyjne, zarządzanie majątkiem, globalna bankowość, sukcesja majątku, oferta dla klientów z grupy HNWI.

Citi Handlowy z nagrodą BondSpot dla lidera rynku kasowego

Citi Handlowy potwierdził pozycję lidera na wymagającym rynku kapitałowym i po raz kolejny otrzymał nagrodę za największe obroty na rynku kasowym Treasury BondSpot Poland (Obligacje Skarbowe).
Więcej

Citi w Polsce z nagrodą prezydenta Olsztyna „Statuetka św. Jakuba”

Citi w Polsce – Citi Handlowy i Citi Solutions Center - jeden z największych pracodawców w Olsztynie, zostało wyróżnione przez prezydenta miasta statuetką św. Jakuba w kategorii Gospodarka za rok 2021. Nagrodę przyznano za zaangażowanie firmy w rozwój gospodarczy miasta, zahamowanie znacznego wzrostu bezrobocia w regionie w czasach pandemii, a także za działania na rzecz lokalnej społeczności. Docenione zostało również zaufanie, jakim Citi obdarzyło miasto Olsztyn. Nagroda Prezydenta Olsztyna „Statuetka św. Jakuba” jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym przez miasto i Prezydenta. Nagrody są wręczane w dziedzinach kultury, nauki, sportu, gospodarki, działalności pozarządowej oraz za szczególne zasługi dla Olsztyna.


Rok 2021

W 2021 roku Bank, DMBH i Fundację Citi Handlowy uhonorowano prestiżowymi tytułami i nagrodami:Citi Handlowy po raz ósmy liderem rankingu Cash Management wg Euromoney

Bankowość transakcyjna Citi Handlowy po raz kolejny zwyciężyła w prestiżowym rankingu magazynu Euromoney. Dzięki głosom klientów, w 2021 r. Citi Handlowy znalazł się na pierwszym miejscu w obu kategoriach: „Market Leader” i „Best Service”.

Więcej

Diversity IN Check: Citi w Polsce wśród pracodawców o najbardziej rozwiniętej polityce różnorodności

Diversity IN Check: Citi w Polsce (Citi Handlowy oraz Citibank Europe plc.) znalazło się na pierwszej liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością w Polsce przygotowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Obecność na tej liście świadczy o wysokim stopniu dojrzałości w tworzenia inkluzyjnego, otwartego na różnorodność miejsca pracy. Jest to też kolejny rating, który potwierdza ogromne zaangażowanie w budowanie organizacji, której każdy może być sobą i w której różnice nie dzielą, a łączą.

Citi Handlowy utrzymuje tytuł "SuperEtycznej Firmy"

W badaniu dziennika Puls Biznesu na temat standardów działania firm, Citi Handlowy potwierdził, że konsekwentnie dotrzymuje najwyższych wymogów etycznych. Bank od początku istnienia konkursu regularnie znajduje się w gronie wyróżnianych organizacji. Citi Handlowy utrzymał przyznawany co 3 lata tytuł SuperEtycznej Firmy. Jest jedynym bankiem wśród zaledwie 9 laureatów nagrodzonych w tegorocznej edycji badania i jednym z dwóch banków, które mają prawo posługiwać się tym prestiżowym tytułem.

1. miejsce w kategorii „Bank wrażliwy społecznie” w XII edycji rankingu Złoty Bankier, „Pulsu Biznesu” i serwisu Bankier.pl.

Bank razem z Fundacją Citi Handlowy otrzymał też ważne i znaczące w trudnym czasie pandemii wyróżnienie „Banku wrażliwego społecznie” za akcję #CisiBohaterowie. To działania interwencyjne ponad 2000 wolontariuszy Citi w Polsce. Seria inicjatyw, która powstawała z dnia na dzień, by odpowiadać na potrzeby grup najmocniej dotkniętych skutkami pandemii. Do służb medycznych trafiły innowacyjne na skale kraju urządzenia medyczne – mobilne USG i respiratory, videolaryngoskopy, odzież ochronna dla lekarzy oraz szkolenia z zakresu korzystania z nowego sprzętu. Doposażono 7 wozów ratowniczych. A w pierwszych tygodniach lockdownu przygotowano ponad 8300 tysiąca posiłków dla ratowników w Warszawie i Olsztynie, by pomóc im przetrwać najtrudniejszy czas chaosu. Ponad 100 komputerów trafiło z kolei do dzieci, by pomóc im w realizacji nauczania zdalnego; ponad 1000 paczek z artykułami pierwszej potrzeby – do osób starszych.

6. Złoty Bankier z rzędu dla Karty Kredytowej Citi Handlowy w XII edycji rankingu Złoty Bankier, „Pulsu Biznesu” i serwisu Bankier.pl.

Karta kredytowa Citi Handlowy została po raz szósty zwycięzcą rankingu Złoty Bankier jako najlepszy produkt w swojej kategorii na rynku, potwierdzając pozycję lidera rynku. Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta została nagrodzona za, jak brzmi uzasadnienie, brak opłaty za wydanie, wznowienie i obsługę karty, a także dostęp do wysokiego limitu oraz jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych na rynku.

Citi Handlowy najlepszym bankiem inwestycyjnym w Polsce według Euromoney

Brytyjski magazyn Euromoney przyznał Citi Handlowy tytuł „Best Investment Bank in Poland” za 2020 rok w prestiżowym konkursie Euromoney's Awards for Excellence. W zeszłym roku bank we współpracy z Citi wspierał polskie przedsiębiorstwa w największych międzynarodowych transakcjach fuzji i przejęć.

Odznaczenia honorowe NBP i ZBP na 150-lecie Citi Handlowy

Prezesi Narodowego Bank Polskiego i Związku Banków Polskich w czasie wirtualnej gali wręczyli 100 pracownikom Citi Handlowy honorowe odznaczenia za zasługi dla rozwoju bankowości w Polsce. Wyróżnienia dla pracowników pieczętują „150 lat postępu” – obchody jubileuszu najstarszego polskiego banku komercyjnego. Odznakę honorową Narodowego Banku Polskiego otrzymało 25 pracowników Citi Handlowy, a medalem Związku Banków Polskich wyróżniono 75 pracowników. To osoby reprezentujące bankowość detaliczną, korporacyjną i transakcyjną, a także pracownicy departamentów ryzyka, finansów i sektorów wsparcia, jak również Fundacji Citi Handlowy.

Citi Handlowy siódmy raz liderem rynku Cash Management w Polsce

Bankowość transakcyjna Citi Handlowy po raz kolejny zdobyła tytuł „Market Leader” w kategorii zarządzania środkami finansowymi klientów korporacyjnych w prestiżowym rankingu magazynu Euromoney za 2020 rok. Siódmy z rzędu tytuł lidera rynku bank świętował w sposób szczególny. W rocznicę 150-lecia powstania banku i w czasie trwającej pandemii postanowił wesprzeć finansowo akcję #CisiBohaterowie, której działania koncentrują się na m.in. na pomocy dla ratowników medycznych. Citi Handlowy ufundował przenośny ultrasonograf, który będzie stanowił wyposażenie karetki pogotowia ratunkowego.
Rok 2020

Citi Handlowy siódmy raz liderem rynku Cash Management w Polsce

Bankowość transakcyjna Citi Handlowy po raz kolejny zdobyła tytuł „Market Leader” w kategorii zarządzania środkami finansowymi klientów korporacyjnych w prestiżowym rankingu magazynu Euromoney za 2020 rok. Siódmy z rzędu tytuł lidera rynku bank świętował w sposób szczególny. W wyjątkowym roku 150-lecia powstania banku postanowił wesprzeć finansowo akcję #CisiBohaterowie, której działania koncentrują się nam.in. na pomocy dla ratowników medycznych.

Karta Kredytowa Citi Simplicity pięciokrotnym zwycięzcą rankingu „Złoty Bankier”

Citi Handlowy na podium rankingu Złoty Bankier
Pożyczka Gotówkowa na 2 miejscu w swojej kategorii. Kapituła rankingu „Złoty Bankier” uznała kolejny, piąty rok z rzędu Kartę Kredytową Citi Simplicity za najlepszą na rynku – karta kredytowa Citi Handlowy zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii w tym prestiżowym podsumowaniu. W rankingu wyróżniona została również Pożyczka Gotówkowa Citi Handlowy, która zajęła drugie miejsce na podium.

Dom Maklerski Banku Handlowego S.A został wyróżniony przez GPW nagrodą w kategorii „Najwyższy udział lokalnego członka giełdy w obrotach sesyjnych akcjami na Głównym Rynku w 2019 roku”


Bankowość prywatna Citi Handlowy triumfowała w tegorocznym w badaniu Euromoney

Citi Handlowy Euromoney 2020
Prestiżowy brytyjski magazyn Euromoney przyznał Citi Handlowy tytuł „Best Private Banking Services Overall Poland” w corocznym badaniu jakości oferty bankowości prywatnej. Citi Handlowy w tym roku triumfuje jako zwycięzca rankingu, zajmując pierwsze miejsce aż w 9 badanych kategoriach usług m.in dla klientów z grona Mega HNM (>$250M), UHNW (>$30mln-$250mln), HNW ($5mln-$30mln), Super Affluent ($1mln-$5mln) oraz w zakresie Capital Markets and Advisory, Family Office Services oraz International Clients i Research and Asset Allocation Advice. W kategorii Next Generation oraz Innovative or Emerging Technology Adoption bank zajął 2. miejsce.

Citi Handlowy z dwoma wyróżnieniami Golden Arrow

Kampania „Zostań w Domu z Citi Specials” Citi Handlowy oraz kampania video karty Citi Simplicity wykorzystująca Google Director’s Mix otrzymały wyróżnienia Golden Arrow. W konkursie, organizowanym od 14 lat, nagradzane są kampanie będące przykładem najlepszych praktyk w korzystaniu z narzędzi marketingowych i premiowane przełomowe rozwiązania. Jury, złożone z przedstawicieli branży marketingowej, wybiera projekty, które będą stanowić punkt odniesienia dla całej branży.

Diversity&Inclusion Rating

Citi Handlowy (wspólnie z Citibank Europe plc) znalazł się w po raz drugi w zestawieniu Diversity & Inclusion Rating. Jest to inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte, mająca na celu zmierzenie poziomu zaawansowania firmy w obszarze różnorodności i budowania włączającej, etycznej organizacji. To narzędzie stworzone na podstawie doświadczeń i metodyk polskich i międzynarodowych, zaprojektowane by mierzyć poziom zaawansowania firmy w procesie budowania włączającej organizacji. Do drugiej edycji ratingu zakwalifikowało się 6 firm, które wykazały się najwyższym poziomem zarządzania różnorodnością.

Citi Handlowy pozostaje z tytułem „Super Etycznej Firmy” w konkursie organizowanym przez Puls Biznesu

Prawo do posługiwania się tym określeniem zyskało jeszcze tylko osiem firm. Idea konkursu zakłada wyróżnienie marek dla których etyka jest kluczowym i nieodzownym elementem funkcjonowania na rynku. Citi Handlowy od początku istnienia konkursu konsekwentnie trafia do grona laureatów, którzy w sposób najbardziej kompleksowy i systemowy wykazują największą aktywność na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i wartościach.

W rankingu magazynu Forbes Citi Handlowy ponownie otrzymał 5 gwiazdek dla bankowości prywatnej, w której Bank stawia na podkreślenie globalnego charakteru swojej oferty, z nastawieniem na klientów prowadzących interesy na całym świecie


W tegorocznej edycji raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazło się 18 inicjatyw CSR Citi w Polsce

Publikacja "Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki" stanowi jedyne tego typu opracowanie, podsumowujące najważniejsze inicjatywy z zakresu CSR w Polsce. W tegorocznej edycji raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazły się takie praktyki Citi w Polsce jak Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora, Pride Network Poland czy Program Wolontariatu Kompetencyjnego #CitiVolunteers dla rozwoju oraz IT for SHE. W raporcie uwzględniono 1 praktykę z zakresu ładu korporacyjnego, 3 z zakresu praw człowieka, 4 pracy, 1 środowiska oraz 9 z zaangażowania i rozwoju społeczności lokalnej.

Citi Handlowy na liście najlepszych pracodawców WPROST TOP 50

Citi Handlowy na 13. miejscu w ogólnym zestawieniu i drugi wśród banków na liście TOP 50 magazynu WPROST, wskazującej najlepsze firmy-pracodawców w Polsce w okresie pandemii.

W Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2020 organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną Citi Handlowy uzyskał 5. miejsce w branży finansowej

Ranking skupia dojrzałe, aktywne firmy w zakresie CSR.

Dom Maklerski Banku Handlowego z nagrodą za wysoką jakość prowadzenia ewidencji papierów wartościowych

Nagroda Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych dla Domu Maklerskiego Banku Handlowego w kategorii „Wysoka jakość prowadzenia ewidencji papierów wartościowych przy uwzględnieniu skali działalności.”
Rok 2019

Citi Handlowy nagrodzony przez KDPW

Citi Handlowy otrzymał od Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych nagrodę specjalną za aktywne wspieranie oraz intensywne działania na polskim rynku usług potransakcyjnych.

Citi Handlowy po raz szósty najlepszy w rankingu Euromoney - najlepsza bankowość transakcyjna

Citi Handlowy zwycięża w rankingu Euromoney Citi Handlowy zwycięża w rankingu Euromoney
Po raz szósty Citi Handlowy zwycięża w rankingu Euromoney w kategorii najlepsza bankowość transakcyjna.
Citi Handlowy zyskał najwięcej głosów Klientów, zdobywając tytuł Market Leader, oraz otrzymał najwyższe noty za obsługę - Best Overall Service.

Citi Handlowy zdobył czwartą z rzędu statuetkę Złoty Bankier w kategorii Karta kredytowa w rankingu "Złoty Bankier 2019"

W 2019 roku Citi Handlowy zdobył czwartą z rzędu statuetkę Złoty Bankier w kategorii Karta kredytowa w rankingu "Złoty Bankier 2019" organizowanym przez "Puls Biznesu" i portal Bankier.pl. Od 4 lat karta kredytowa Citi Simplicity pozostaje bezkonkurencyjna w swojej kategorii.

Bankowość transakcyjna Citi Handlowy kolejny rok z rzędu na 1. miejscu w rankingu Euromoney.

Bankowość transakcyjna Citi Handlowy kolejny rok z rzędu zajęła 1. miejsce w prestiżowym rankingu magazynu Euromoney, zdobywając tym samym tytuły „Market Leader” oraz „Best for Overall Service”. Od 6 lat bank pozostaje niekwestionowanym liderem bankowości transakcyjnej na polskim rynku.

Citi w Polsce wśród pięciu firm wyróżnionych w I edycji Diversity&Inclusion Rating.

Citi w Polsce (Citi Handlowy i Citibank Europe Plc) jest wśród zaledwie pięciu firm wyróżnionych w I edycji Diversity&Inclusion Rating. To inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte, mająca na celu zmierzenie poziomu zaawansowania firmy w obszarze różnorodności i budowania włączającej, etycznej organizacji.

Citi Handlowy z tytułem Lidera Rynku Kapitałowego

Na początku 2019 r. Bank po raz kolejny uzyskał tytuł Lidera Rynku Kasowego Treasury BondSpot Poland w zakresie obrotów na rynku kasowym obligacji w 2018 roku.

Dom Maklerski Banku Handlowego wyróżniony za najwyższy udział w obrotach sesyjnych w 2018 roku.

Dom Maklerski Banku Handlowego został na początku 2019 roku wyróżniony za najwyższy udział lokalnego Członka Giełdy w obrotach sesyjnych na Rynku Głównym GPW w 2018 roku.
Rok 2018

Citi Handlowy trzeci rok z rzędu wyróżniony tytułem „Etycznej Firmy” Pulsu Biznesu

Citi Handlowy trzeci rok z rzędu został wyróżniony tytułem „Etycznej Firmy” Pulsu Biznesu i tym samym znalazł się jako jedyny bank w specjalnej kategorii „Super Etycznej Firmy”. Prawo do posługiwania się takim określeniem zyskało jeszcze tylko osiem firm. Idea konkursu zakłada wyróżnienie marek dla których etyka jest kluczowym i nieodzownym elementem funkcjonowania na rynku. Citi Handlowy od początku istnienia konkursu konsekwentnie trafia do grona laureatów, którzy w sposób najbardziej kompleksowy i systemowy wykazują największą aktywność na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i wartościach.

Citi Handlowy po raz dwunasty w zestawieniu RESPECT Index

Citi Handlowy po raz dwunasty znalazł się w zestawieniu RESPECT Index, pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej indeksie spółek odpowiedzialnych, zainicjowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank jest jedną z nielicznych spółek giełdowych nagradzanych w ten sposób nieprzerwanie od momentu powstania Indeksu w 2009 roku. Ocenianym obszarem są tu działania w obszarze zrównoważonego rozwoju wpisane w długofalowe strategie biznesowe.

Citi Handlowy Dealerem Skarbowych Papierów Wartościowych (DSPW) w 2018 roku

Citi Handlowy zwyciężył w konkursie Ministerstwa Finansów na pełnienie funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych (DSPW) w 2018 roku. To kolejne z serii zwycięstwo Banku w tym prestiżowym konkursie organizowanym od 2002 roku, i potwierdzenie silnej pozycji w tym segmencie rynku.

Citi Handlowy najlepszym cyfrowym bankiem w Polsce w rankingu „World’s Best Consumer Digital Banks In Central & Eastern Europe 2018” magazynu Global Finance

Citi Handlowy został uhonorowany tytułem najlepszego banku cyfrowego w Polsce w rankingu „World’s Best Consumer Digital Banks In Central & Eastern Europe 2018” przygotowanego przez renomowany amerykański magazyn Global Finance. To zaszczytne wyróżnienie Citi Handlowy otrzymał za najwyższej jakości usługi bankowości elektronicznej dla klientów detalicznych. Osiągnięcia w tym zakresie potwierdza liczba klientów banku korzystających z bankowości mobilnej – w 1. półroczu 2018 wzrosła o 32%.

Citi Handlowy wyróżniony przez Euromoney w dwóch kategoriach: za najlepszą ofertę private banking oraz najlepszą ofertę dla klientów globalnych

Prestiżowy brytyjski magazyn finansowy Euromoney po raz kolejny wyróżnił bank Citi Handlowy. W 15. edycji dorocznego badania rynku bankowości prywatnej bank został doceniony w dwóch kategoriach: za najlepszą ofertę private banking oraz najlepszą ofertę dla klientów globalnych.

Bankowość prywatna Citi Handlowy z najwyższą notą 5 gwiazdek w prestiżowym rankingu magazynu Forbes „Idealne banki dla najbogatszych”.

Bankowość prywatna Citi Handlowy święciła triumfy także w prestiżowym krajowym rankingu magazynu Forbes „Idealne banki dla najbogatszych”, w którym oferta Citi Handlowy uzyskała najwyższa notę 5 gwiazdek. Doceniono globalny charakter banku, oferującego usługi klientom prowadzącym interesy na całym świecie. Doceniono mobilność oferty i autorską ofertę dla biznesu w dynamicznie rozwijającym się segmencie e-commerce.

Strategia akwizycji Karty Kredytowej Citi Handlowy otrzymała główną nagrodą w konkursie Innovation Award organizowanym przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

Nowatorska, oparta na współpracy z największymi graczami rynku e-commerce strategia akwizycji Karty Kredytowej Citi Handlowy otrzymała główną nagrodą w konkursie Innovation Award organizowanym przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR w kategorii „Model biznesowy”. Wyróżnienie to potwierdza skuteczność wdrożonej w 2017 roku strategii banku, opartej zarówno na dopasowaniu oferty do potrzeb klienta, jak i coraz większej automatyzacji procesu. Współpraca z największymi portalami z branży e-commerce przyniosła wzrost sprzedaży Karty Kredytowej rok do roku o 26% w kanałach cyfrowych.

Po raz trzeci z rzędu Karta Kredytowa Citi Simplicity uznana za najlepszą na rynku w rankingu Złoty Bankier

Po raz trzeci z rzędu kapituła rankingu Złoty Bankier uznała Kartę Kredytową Citi Simplicity za najlepszą na rynku. W 9. edycji konkursu na najwyższym podium znalazła się również Pożyczka Gotówkowa Citi Handlowy. Karta kredytowa to od 20 lat flagowy produkt Citi Handlowy, doceniany przez klientów za jasne i przejrzyste zasady oraz wyjątkową funkcjonalność, uznawaną na całym świecie.

Prezes Citi Handlowy wyróżniony w pierwszej w Polsce edycji konkursu Male Champion of Change

Tytuł Male Champion of Change przyznawany jest osobom, które mają na swoim koncie wybitne zasługi w zakresie budowania różnorodności oraz wspierania kobiet. Statuetki Male Champion of Change przyznano podczas IX edycji konkursu Bizneswoman Roku organizowanej przez Fundację Sukces Pisany Szminką.

W IX edycji konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki” organizowanego pod hasłem „Nie bądź obojętny - Stop przemocy wobec kobiet”, Citi Handlowy otrzymał nagrodę w kategorii „Pracowdawca – sponsor”

Nagrodę Bank otrzymał „za pomoc w readaptacji Ośrodka SOWA, mądry wolontariat pracowniczy i długofalową, niekończącą się pomoc i wsparcie fundacji Centrum Praw Kobiet”.

15 inicjatyw CSR Citi w Polsce w 16. edycji raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Publikacja "Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki" stanowi jedyne tego typu opracowanie, podsumowujące najważniejsze inicjatywy z zakresu CSR w Polsce. Wśród praktyk długoletnich uwzględniono m.in. takie inicjatywy, jak: Program Wolontariatu Pracowniczego Citi, badanie „Postawy Polaków wobec finansów” oraz Nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora.

Citi Handlowy w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018 Gazety Prawnej z „poziomem kryształowym”.

W Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018 organizowanym przez Gazetę Prawną Citi Handlowy uzyskał poziom kryształowy, który skupia dojrzałe, aktywne firmy w zakresie CSR.
Rok 2017

Dom Maklerski Citi Handlowy najlepszy

Dom Maklerski Citi Handlowy numerem jeden w prestiżowym, globalnym rankingu przygotowywanym przez Insitutional Investor Magazine. O opinię na temat działalności analitycznej brokerów jak co roku magazyn zapytał międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych. W efekcie, głosami klientów domów maklerskich, zespół analiz Domu Maklerskiego w kategorii CE3 (Polska, Węgry, Czechy) uplasował się na pierwszej pozycji. W kategorii specjalistycznej – sektor energetyczny – zajął z kolei miejsce drugie.

Złoty Bankier dla Citi Handlowy

Złoty Bankier dla Citi Handlowy
Karta kredytowa Citi Simplicity po raz drugi z rzędu otrzymała nagrodę Złotego Bankiera w kategorii produktowej: „najlepsza karta kredytowa”. W ósmej edycji rankingu przygotowywanego przez Bankier.pl i „Puls Biznesu” Citi Handlowy został także wyróżniony za najlepsze praktyki w kategorii: „bezpieczeństwo”. Na podium bank znalazł się także w kategorii kredytów hipotecznych.

Citi Handlowy konsekwentnie etyczny

Citi Handlowy konsekwentnie etyczny
Citi Handlowy znalazł się w wąskim gronie kilkunastu przedsiębiorstw w kraju, które zyskały tytuł „Etycznej Firmy” Pulsu Biznesu. Konkurs wyróżnia marki prowadzące działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i wartościach w sposób najbardziej kompleksowy i systemowy, i wykazujące największą aktywność w tym obszarze.

Rok 2016

CITI HANDLOWY NA LIŚCIE RESPECT INDEX PO RAZ DZIESIĄTY

CITI HANDLOWY NA LIŚCIE RESPECT INDEX PO RAZ DZIESIĄTY
Citi Handlowy jest jedną z nielicznych spółek giełdowych nagradzanych w ten sposób nieprzerwanie od momentu powstania Indeksu w 2009 roku. Oceniane są działania w obszarze zrównoważonego rozwoju wpisane w długofalowe strategie biznesowe. RESPECT Index wyróżnia spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny.

Pięć gwiazdek „Forbes” dla bankowości prywatnej Citi Handlowy

Pięć gwiazdek „Forbes” dla prywatnej bankowości Citi Handlowy
Citi Handlowy po raz kolejny otrzymał najwyższą ocenę dla bankowości prywatnej w prestiżowym ratingu przygotowywanym przez magazyn „Forbes”. Tym razem szczególnie doceniono wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych wspomagających pracę doradców i przyspieszających proces inwestycyjny.

Citi Handlowy po raz piąty najlepszy w konkursie Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych

Citi Handlowy po raz piąty najlepszy w konkursie Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych
Piąty rok z rzędu Citi Handlowy zwycięża w konkursie Ministerstwa Finansów na pełnienie funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych (DSPW) z najwyższą ilością punktów spośród 16 banków biorących udział w rankingu.

Citi Handlowy po raz trzeci z najlepszym Cash Management w Polsce

Citi Handlowy po raz trzeci z najlepszym Cash Management w Polsce
Cash Managment Survey to prestiżowy ranking realizowany przez brytyjski magazyn finansowy Euromoney. Klienci głosujący w ankiecie Euromoney Cash Management Survey 2016 uznali zarządzanie środkami finansowymi w Citi Handlowy za najlepsze w Polsce. To już nasze trzecie z rzędu zwycięstwo w tej kategorii i tym samym potwierdzenie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Citi Handlowy na podium rankingu najlepszych banków według „Parkietu”

Citi Handlowy na podium rankingu najlepszych banków według „Parkietu”
Dobry bank dla wymagających klientów – tak Citi Handlowy został opisany w ankiecie przeprowadzonej przez „Parkiet”. W pięciostopniowej skali Citi Handlowy otrzymał 3,7 pkt. i zajął drugie miejsce. W badaniu satysfakcji klientów średnia dla banków wyniosła 2,6 pkt. Ankietę przeprowadził „Parkiet” wśród swoich czytelników.

Citi Handlowy wśród filarów polskiego budżetu

Citi Handlowy na podium rankingu Złoty Bankier
Bank Citi Handlowy znalazł się w zaszczytnym gronie trzech firm finansowych, którym przyznano tytuł „Filarów Budżetu” w tegorocznej edycji Listy 500 Rzeczpospolitej. „Filary” za rok 2015 otrzymały przedsiębiorstwa, które są jednymi z największych płatników tego podatku. Podstawowym kryterium wyboru był podatek dochodowy jaki firmy wykazały w rachunku zysku i strat. Co ważne, przy nagrodzie brany jest pod uwagę dłuższy okres niż jeden rok.

Citi Handlowy na podium rankingu Złoty Bankier

Citi Handlowy na podium rankingu Złoty Bankier
Karta Citi Simplicity otrzymała nagrodę Złotego Bankiera w kategorii produktowej – najlepsza karta kredytowa. W 7 edycji rankingu na podium znalazły się również pożyczka gotówkowa i kredyt hipoteczny zajmując trzecie miejsce w swoich kategoriach. .

KOMPETENCJE ZARZĄDU CITI HANDLOWY NAJWYŻEJ OCENIANE SPOŚRÓD BANKÓW NOTOWANYCH NA GPW

KOMPETENCJE ZARZĄDU CITI HANDLOWY NAJWYŻEJ OCENIANE SPOŚRÓD BANKÓW NOTOWANYCH NA GPW
Zarząd Citi Handlowy został doceniony w prestiżowym rankingu „Giełdowa Spółka Roku" organizowanym przez Puls Biznesu. Jako jedyna w gronie wyróżnionych instytucja finansowa, bank trafił na podium w kategorii „Kompetencje Zarządu", gdzie oceniano aktywność w obszarze komunikacji z rynkiem, dotrzymywania obietnic i zobowiązań.

Citi Handlowy wyróżniony tytułem „Etycznej Firmy” Pulsu Biznesu

„Etyczna Firma” Pulsu Biznesu
Obszarem, w którym Citi Handlowy został szczególnie wysoko oceniony jest system zgłaszania i monitoringu naruszeń kodeksu etyki, przepisów i regulacji przez pracowników i interesariuszy. Tzw „whistleblowing” był jednym z mocniejszych punktów konkursowego kwestionariusza banku. Standardy te obowiązują również podwykonawców i dostawców Citi Handlowy, stąd w procesie ich wyboru rozpatruje się m.in. etykę i zgodność działania w biznesie czy przestrzeganie praw człowieka.

Na końcowy wynik składały się punkty zebrane w poszczególnych kategoriach: Odpowiedzialności w ramach programu zarządzania etyką, Nadzór najwyższej kadry kierowniczej nad programem, System zgłaszania nieprawidłowości oraz sposoby ich weryfikacji, Szkolenia i komunikacja Ład korporacyjny, Reputacja, Przywództwo; Zarządzanie ryzykiem nadużyć.


Bankowość prywatna Citi Handlowy w gronie laureatów światowego rankingu

Citi Handlowy znalazł się na podium tegorocznego rankingu brytyjskiego miesięcznika Euromoney w kategorii Best private banking services overall in Poland. W 13 edycji plebiscytu Private Banking and Wealth Management Survey 2016 bank zdobył dodatkowo 1 miejsca przyznane w ramach trzech specjalistycznych kategorii za najlepsze innowacje technologiczne dla klienta, analizy i doradztwo inwestycyjne w zakresie alokacji aktywów oraz obsługę klientów międzynarodowych.

Karta Kredytowa Citibank PremierMiles nagrodzona

Karta Kredytowa Citibank PremierMiles nagrodzona
Karta Kredytowa Citibank PremierMiles dla podróżujących znalazła się na podium w konkursie Business Traveller Poland Awards 2015 w kategorii Najlepsza Karta dla Podróżującego Biznesmena

Pięć gwiazdek „Forbes” dla prywatnej bankowości Citi Handlowy

Pięć gwiazdek „Forbes” dla prywatnej bankowości Citi Handlowy
Citi Handlowy otrzymał pięć gwiazdek w ratingu bankowości prywatnej przygotowywanym przez magazyn „Forbes”. Jak podkreśla miesięcznik: zmiana oferty bankowości prywatnej Citi Handlowy była największym zaskoczeniem minionego roku.

Top Employer Polska 2016 dla Citi Handlowy i CSC Polska

Top Employer Polska 2016 dla Citi Handlowy i CSC Polska
Citi Handlowy oraz Citi Service Center szósty rok z rzędu wyróżnione za wysokie standardy w dziedzinie polityki personalnej. Wyróżnienie przyznaje Instytut Corporate Research Foundation firmom, których polityka personalna uzyskała najwyższe noty w prowadzonych badaniach.
Rok 2015

Citi Handlowy po raz dziewiąty w zestawieniu RESPECT Index

Citi Handlowy po raz dziewiąty w zestawieniu RESPECT Index
Citi Handlowy po raz dziewiąty znalazł się w prestiżowym zestawieniu RESPECT Index, którym co roku wyróżnia się spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Citi Handlowy po raz drugi z najlepszym Cash Management w Polsce

Citi Handlowy po raz drugi z najlepszym Cash Management w Polsce
Cash Managment Survey to prestiżowy ranking realizowany przez brytyjski magazyn finansowy Euromoney. Klienci głosujący w ankiecie Euromoney Cash Management Survey 2015 uznali zarządzanie środkami finansowymi w Citi Handlowy za najlepsze w Polsce. Tegoroczna edycja to powtórzenie zeszłorocznego sukcesu jakim było zajęcie pierwszego miejsca w rankingu i tym samym potwierdzenie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Citi – Najlepszym Globalnym Bankiem 2015 roku według miesięcznika Euromoney

Citi – Najlepszym Globalnym Bankiem 2015 roku według miesięcznika Euromoney
Citi otrzymał prestiżową nagrodę miesięcznika Euromoney dla Najlepszego Banku Globalnego 2015 roku. Jak podkreśliła kapituła konkursu przyznana nagroda to wyróżnienie dla tych instytucji finansowych, których praktyki są wzorcowe. Citi Handlowy konsekwentnie praktyki te realizuje zarówno w zakresie obsługi klientów korporacyjnych jak i klientów indywidualnych.

Citi Handlowy trzeci najlepszy bank komercyjny według Gazety Bankowej

III miejsce w kategorii Duży Bank Komercyjny
III miejsce w kategorii Duży Bank Komercyjny
Citi Handlowy otrzymał trzecią nagrodę w konkursie Najlepszy Bank 2015 w kategorii banki komercyjne. Nagroda przyznawana przez Gazetę Bankową została wręczona podczas gali, która odbyła się 17 czerwca 2015 roku. W ramach XXIII edycji konkursu uhonorowane zostały banki, które osiągnęły najlepsze wyniki finansowe.

Citi Handlowy najbardziej odpowiedzialną instytucją finansową

Euromoney
Citi Handlowy najlepszy w IX Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii bankowość, sektor ubezpieczeniowy i finansowy. Bank zdobył najwyższą punktację w czterech audytowanych kategoriach - odpowiedzialne przywództwo, zaangażowanie społeczne, komunikacja z interesariuszami, innowacyjność społeczna oraz odpowiedzialne zarządzanie. Ranking Odpowiedzialny Firm od lat przygotowywany jest przez Dziennik Gazeta Prawna we współprac z PwC.

Citi Handlowy najlepszy dla klientów globalnych według Euromoney

Euromoney
Prestiżowy magazyn „Euromoney Magazine” uznał Citi Handlowy za najlepszy bank w Polsce oferujący usługi bankowości prywatnej dla Klientów globalnych. W rankingu „Private Banking and Wealth Management” bank zajął pierwsze miejsce w kategorii „International Clients”.
Rok 2014

Citi Handlowy - najlepszy Cash Management w Polsce

Głosy naszych Klientów zapewniły nam zaszczytne pierwsze miejsce w ankiecie Euromoney 2014 w zakresie bankowości transakcyjnej.

Cash Managment Survey to prestiżowy ranking realizowany przez brytyjski magazyn finansowy Euromoney.

Najlepszy Private Banking według EUROMONEY

Prestiżowy magazyn "Euromoney Magazine" uznał Citi Handlowy za najlepszy bank w Polsce oferujący usługi private banking. W rankingu "Private Banking and Wealth Management" bank zajął pierwsze miejsce w kategorii "Super affluent clients".

Nagrody "Euromoney Private Banking and Wealth Management" są przyznawane od 2003 roku za jakość usług bankowości prywatnej i są jednymi z najważniejszych wyróżnień w branży bankowej. Zwycięzcy wybierani są spośród najlepszych banków z ponad 100 krajów. Laureaci nagród wybierani są przez osoby bezpośrednio związanych z sektorem bankowym.
Rok 2013

EUROMONEY - bankowość transakcyjna

Drugi raz z rzędu, Citigroup zajęło pierwsze miejsce w rankingu Euromoney Cash Management Survey 2013, w której oceniana była bankowość transakcyjna w Europie Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku Citi Handlowy zajął drugie miejsce, odnotowując awans o dwie pozycje względem zeszłorocznej edycji. Cash Managment Survey to prestiżowy ranking posiadający wieloletnią tradycję. Realizowany jest cyklicznie raz do roku, przez Euromoney Magazine, który w obecnej edycji badania zebrał informacje od 24 tys. międzynarodowych klientów korporacyjnych, ze wszystkich krajów świata.

Citi Handlowy kolejny rok z rzędu wszedł na podium w kategorii "Przyjazny Bank dla klienta tradycyjnego"

O pozycji w zestawieniu Newsweeka decydują rezultaty badań zrealizowanych metodą mystery shopper ("tajemniczy klient") przez audytorów MillwardBrown SMG/KRC. Banki oceniane są w trzech kategoriach: bank przyjazny dla tradycyjnego klienta, dla osób korzystających z bankowości internetowej oraz dla klienta bankowości mobilnej. Aby uzyskać medal w dziedzinie bankowości tradycyjnej należało dostać jak najwyższe noty za jakość obsługi, charakterystykę placówki oraz metody pozyskania i utrzymania klienta, skuteczność rozpoznania jego potrzeb i dopasowanie odpowiedniej oferty.

Euromoney

Citi Handlowy po raz piąty z rzędu zwyciężył w rankingu FX brytyjskiego magazynu finansowego Euromoney z najwyższym udziałem w obrotach walutowych z klientami korporacyjnymi. Bank prawie dwukrotnie przebił zdobywcę drugiego miejsca. Pozycję lidera bank utrzymuje także w segmencie korporacji i instytucji finansowych gdzie wygrywa trzeci rok z rzędu.

Certyfikat ISO 14001

Citi Handlowy jako pierwszy w Polsce bank otrzymał certyfikat ISO 14001 i tym samym certyfikował swój system zarządzania środowiskiem w pełnym zakresie. Razem z bankiem certyfikaty otrzymały Dom Dom Maklerski Citi Handlowy oraz Citi Service Center.
Certyfikat wydany został przez British Standard Institute i potwierdza wysoki poziom zarządzania środowiskowego. Obejmuje działania związane zarówno z usługami finansowymi, jak również bieżącą działalnością operacyjną.

Najwyższa ocena w kategorii "Leading Clients" dla Citi Handlowy

Top Rated, czyli najwyższą ocenę uzyskał Citi Handlowy w głównej kategorii "Leading Clients" (wiodący klienci), cyklicznego badania opinii klientów realizowanego przez prestiżowy tytuł Global Custodian Magazine.
Magazyn uhonorował Bank za prowadzoną w Polsce działalność powierniczą w corocznym rankingu, sporządzanym na podstawie ocen Klientów z całego świata. Citi Handlowy w kategorii Cross-Border Non Affiliated (średni i mniejsi klieni) otrzymał ocenę Commended, czyli Rekomendowany.

Citi Handlowy po raz trzeci z rzędu zakwalifikował się do prestiżowego certyfikatu Top Employers. Tym samym znalazł się w gronie organizacji o najwyższych standardach w dziedzinie HRM (Human Resources Management).

Podobnie, jak w latach ubiegłych, niezależne badanie Instytutu CRF (Corporate Research Foundation) zweryfikowało kluczowe obszary zarządzania personelem, takie jak szkolenia i rozwój, warunki pracy i kultura firmy, czy wynagrodzenie i benefity. W badaniu tym wysoko oceniona została kultura organizacyjna, która wspiera rozwój, społeczne zaangażowanie i różnorodność. Doceniono także oferowany w ramach Banku pakiet świadczeń dodatkowych, który uznano za wyjątkowo atrakcyjny i bardzo konkurencyjny.

Nagrody GPW dla liderów polskiego rynku kapitałowego 2012

Giełda Papierów Wartościowych doceniła dokonania Citi Handlowy i przyznała dwie nagrody za osiągniecia na rynku Treasury BondSpot Poland - za aktywność na sesjach fixingowych oraz za największe obroty na rynku kasowym. Giełda Papierów Wartościowych po raz czwarty z rzędu przyznała Domowi Maklerskiemu Citi Handlowy nagrodę za najwyższy udział w 2012 roku w obrotach sesyjnych akcjami i prawami do akcji na Głównym Rynku bez transakcji animatora. Po raz pierwszy nagrodziła aktywność DM Citi Handlowy na rynku Catalyst za najwyższy udział w obrotach sesyjnych obligacjami korporacyjnymi i komunalnymi. Dom Maklerski Citi Handlowy zwyciężył także w rankingu usług brokerskich dla klientów instytucjonalnych magazynu Forbes, który potwierdza wysoką pozycję zespołu biura maklerskiego o największym udziale w rynku (12,02% na koniec 2012 r.).

Rok 2012

Citi Handlowy numerem 1 wśród Delaerów Skarbowych Papierów Wartościowych

Citi Handlowy zwyciężył w konkursie na pełnienie funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych (DSPW) w 2013 roku, organizowanym przez Ministerstwo Finansów.
Citi Handlowy uzyskał najwyższą punktację średnią podczas czterech kwartałów podlegających ocenie i jest pierwszy na ogłoszonej przez Ministerstwo Finansów liście 16 banków zyskujących prawo do świadczenia zadań DSPW w nadchodzącym roku.

Citi Trade Portal, CitiDirect Moblie oraz Konsolidacja Sald (Cash Pool) i Kredyt Handlowy zostały uhonorowane w konkursie Europrodukt

Konkurs jest organizowany od 2000 roku przez Polskie Towarzystwo Handlowe Sp. z o. o. Patrunują mu Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem tego konkursu jest promocja marki, towarów, usług, które zasługują na miano najlepszych na rynku. Nagradzane są również te usługi, które dążą do zapewnienia kompleksowej i profesjonalnej obsługi Klientów.

Innowacja Roku 2012 dla Citi Trade Portal

Citi Trade Portal - internetowa platforma do zarządzania transakcjami finansowania i obsługi handlu otrzymała nagrodę Innowacja Roku 2012. Została ona przyznana przez Kapitułę złożoną z przedstawicieli redakcji Forum Biznesu przy Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk. Platforma uznana została za innowacyjne rozwiązanie usprawniające funkcjonowanie sektora handlowego.

Citi Handlowy "Przyjaznym Bankiem Newsweeka"

O trzeciej pozycji w kategorii "Przyjazny Bank dla klienta tradycyjnego" zdecydowały rezultaty badań zrealizowanych metodą mystery shopper ("tajemniczy klient") przez audytorów MillwardBrown SMG/KRC. Banki oceniane były w trzech kategoriach: bank przyjazny dla tradycyjnego klienta, dla osób korzystających z bankowości internetowej oraz dla klienta bankowości mobilnej. Aby uzyskać medal w dziedzinie bankowości tradycyjnej należało dostać jak najwyższe noty za jakość obsługi (m.in. wiedza i kompetencje pracowników, dyskrecja podczas obsługi), charakterystykę placówki (m.in. możliwość zaparkowania w pobliżu placówki, czystość dostosowanie oddziału do obsługi osób niepełnosprawnych) oraz metody pozyskania i utrzymania klienta, skuteczność rozpoznania jego potrzeb i dopasowanie odpowiedniej oferty.

Trzecie miejsce i trzy gwiazdki w rankingu banków dla fim Forbesa

Rating magazynu Forbes powstaje w oparciu o powszechnie dostępne dane takie jak cenniki banków oraz informacje o ofercie usług i produktów finansowych dla firm. Redakcja Forbesa oceniała banki w pięciu kategoriach: cena (najtańszy koszyk podstawowych produktów), oferta kredytów, lokaty, jakość obsługi i różnorodność oferty. Maksymalnie można było zdobyć 5 gwiazdek. Przy obranej metodologii wyróżniono 14 banków - 4 na pięć gwiazdek, 2 otrzymały cztery gwiazdki, 8 - trzy.

Euromoney

Citi Handlowy zajął po raz czwarty z rzędu, pierwsze miejsce w rankingu brytyjskiego magazynu finansowego Euromoney. Nasz udział w rynku obrotów walutowych z klientami korporacyjnymi wyniósł ponad 28% i był prawie dwa razy wyższy niż kolejnego banku w rankingu.

Euromoney

Według magazynu Euromoney Citi Handlowy posiada najbardziej popularną na rynku elektroniczną platformę do wymiany walut - CitiFX Pulse. Za jej pomocą realizowanych jest ponad 77% transakcji walutowych z klientami korporacyjnymi.

Wicelider jakości obsługi w placówkach

Citi Handlowy zajął drugie miejsce w rankingu "Jakość na Bank". Badanie wśród 22 banków przeprowadził TNS Polska. Partnerami badania są Puls Biznesu i Deloitte. Ranking oceniał poziom obsługi w oddziałach. Na ocenę składała się analiza potrzeb klienta, prezentacja oferty, wygląd placówki oraz zaangażowanie pracowników. Ankieterzy odwiedzili co dziesiątą placówkę w kraju i przeprowadzili ponad 1500 rozmów z pracownikami. Na tej podstawie wyłoniono zwycięzców.

Certyfikat Innowacyjności

Citi Handlowy otrzymał dwa wyróżnienia w Raporcie o innowacyjności gospodarki Polski w 2011 roku, opracowanym przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (INE PAN):
 • drugie miejsce w rankingu największych inwestorów w badania i rozwój w Polsce w 2010 roku,
 • Certyfikat Innowacyjności poświadczający, iż Bank znalazł się na 39-tym miejscu wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce w 2010 roku, przy czym w kategorii dużych firm zajął 25 miejsce. Citi Handlowy został oceniony pod względem innowacyjności rynkowej, procesowej, nakładów na innowacyjność, patentów oraz kontraktów europejskich i osiągnął najwyższą pozycję wśród banków.

Rynkowy Lider Innowacji

Citi Handlowy zdobył tytuł Rynkowego Lidera Innowacji 2012 za Jakość, Kreatywność, Efektywność w plebiscycie Strefy Gospodarki i Dziennika Gazety Prawnej. Tym samym Bank znalazł się w gronie najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw według kapituły konkursu w Polsce. To wyróżnienie potwierdza skuteczność strategii Banku, w której innowacje stanowią jeden z filarów.

Lider rankingu Socialbakers

Fanpage Citi Mobile na portalu Facebook znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu stworzonym przez serwis analityczny Socialbakers w kategorii response rate.
Oznacza to, że jego twórcy najczęściej spośród uwzględnionych w badaniu profili, odpowiadają na posty użytkowników. Fanpage Citi Mobile powstał w 2010 roku, dla osób nowoczesnych i lubiących nowinki z zakresu technologii mobilnych. Obecnie fanpage Citi Mobile posiada już ponad 38 tys. fanów.

Dom Maklerski

Dom Maklerski otrzymał nagrodę za "Najwyższy udział w obrotach sesyjnych akcjami na rynku głównym" przyznawaną przez władze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. już po raz trzeci z rzędu odebrał tę nagrodę z rąk Prezesa GPW. To wyróżnienie potwierdza silną pozycję biura maklerskiego, którego udział w rynku w 2011 r. wynosił 11,5%.

Złoty Bankier

Citi Handlowy otrzymał nagrodę dla Najlepszej karty kredytowej i wyróżnienie dla FotoKasy w plebiscycie Złoty Bankier 2011.
W trzeciej edycji plebiscytu Złoty Bankier, organizowanego przez Bankier.pl i PayU S.A., oddało głosy prawie 11 tys. internautów. Zdecydowano w ten sposób o wyborze najlepszych usług i produktów finansowych 2011 roku.

RESPECT Index

Citi Handlowy jest jedną z 23 firm, które znalazły się w składzie czwartej edycji RESPECT Index. Citi Handlowy to jeden z dwóch banków, które utrzymują się na liście od pierwszej edycji zestawienia.
RESPECT Index skupia spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, ale ponadto mocno akcentuje ich atrakcyjność inwestycyjną. W skład zestawienia wchodzą wyłącznie spółki giełdowe działające zgodnie z najlepszymi standardami zarządzani w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także w obszarach czynników ekologicznych, społecznych i pracowniczych.

Europrodukt

Citi Handlowy uhonorowano trzema statuetkami w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu Europrodukt. W 2012 roku poszczególne nagrody w kategorii usługi przyznano:
 • Citi Mobile B2T - usłudze mobilnych płatności, która pozwala na przesłanie pieniędzy przez "stuknięcie się" telefonami,
 • Citi Mobile Foto Kasa - usłudze pozwalającej na skanowanie fotokodów z faktur celem szybkiej realizacji płatności,
 • multipartnerskiej Karcie Kredytowej Citibank MasterCard World® - pierwszej w Polsce karcie w pełni multibrandowej.

Rok 2011

Lider Odpowiedzialnego Biznesu

Citi Handlowy zwyciężył w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu w kategorii instytucje finansowe.
Kapituła oceniała przedsiębiorstwa wyróżniające się dbałością o przestrzeganie najwyższych standardów odpowiedzialnego biznesu m.in. wspieranie przez przedsiębiorstwa rozwoju gospodarczego i społecznego, zapewnienie godnych warunków pracy, a także odpowiedzialność firmy za środowisko naturalne.

The Banker Investment Banking Awards

Citi, ze swoją platformą CitiFX Pulse, zostało uznane za najbardziej innowacyjny bank w obszarze wymiany walut przez magazyn "The Banker" w tegorocznej edycji "The Banker Investment Banking Awards". Nagrody "The Banker Investment Banking Awards" mają na celu wyróżnienie innowacyjnych rozwiązań - w zakresie produktów, struktur, strategii i procesów. Nagrodzone zostały te innowacje, które realnie wpływają na przejrzystość rynku, zapewniają oszczędność kosztów oraz przynoszą nowe rozwiązania w procesie zarządzania ryzykiem Klientów.

Top Employers

Citi Handlowy otrzymał certyfikat "Top Employers Polska 2011" i znalazł się w prestiżowym gronie 20 najlepszych pracodawców w Polsce.
Certyfikat jest wynikiem niezależnego badania przeprowadzanego przez Instytut CRF (Corporate Research Foundation) - jedną z wiodących instytucji badających politykę personalną na świecie.

Europrodukt

Citi Handlowy nagrodzony 8 statuetkami w 16-tej edycji Europroduktu.
W kategorii produkt za: Faktoring Odwrócony, Saldo netto, Zintegrowaną Obsługę Należności, Karty przedpłacone, Karty Gwarantowane z funkcjonalnością Polecenia Zapłaty, Obsługę gotówkową.
W kategorii usługa za: CitiDirect,Departament Obsługi Klienta dla Klientów Korporacyjnych.

RESPECT Index

Citi Handlowy został uczestnikiem "RESPECT Index" i znalazł się w wąskim gronie 16 najbardziej odpowiedzialnych społecznie spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
To najnowszy indeks warszawskiej giełdy, który skupia najbardziej odpowiedzialne społecznie firmy. Powstał w roku 2009 we współpracy miesięcznika Forbes z GPW oraz firmą doradczą Deloitte.

Wolontariat Pracowniczy

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych pracowników, program Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy został zwycięzcą polskiej edycji konkursu Europejskiej Nagrody Wolontariatu Pracowniczego, ogłoszonego w związku z Europejskim Rokiem Wolontariatu.
Przez blisko 6 lat, w programie prowadzonym przez Fundację Kronenberga nasi wolontariusze poświęcili blisko 55 tysięcy godzin swojego wolnego czasu na pomoc potrzebującym, realizując przy tym aż 720 różnorodnych projektów.

Przyjazny Bank Newsweeka 2011

Citi Handlowy w pierwszej trójce rankingu Nesweeka w kategorii "Najlepsza Bankowość Mobilna"
Kategoria dotycząca bankowości mobilnej została wprowadzona do rankingu "Przyjazny Bank Newsweeka" po raz pierwszy. Badania do dziewiątej edycji rankingu zostały zrealizowane metodą badawczą Tajemniczego Klienta (Mystery Shopper). Za realizację rankingu Newsweeka, odpowiadała pracownia MillwardBrown SMG/KRC.

Ranking EUROMONEY

Citi Handlowy po raz trzeci zajął pierwsze miejsce w rankingu prestiżowego brytyjskiego magazynu Euromoney.
W kategorii obrotu walutowego z Klientami korporacyjnymi udział w rynku Citi Handlowy w Polsce wyniósł ponad 23%.
Ranking jest organizowany co roku i obejmuje najlepsze instytucje świadczące usługi zarządzania środkami finansowymi.

BAI-FINACLE Global Banking Innovation Awards 2011

Citi Handlowy został finalistą w kategorii Innowacyjny Produkt za Bump to Transfer oraz Kartę Miejską ZTM.
BAI-FINACLE Global Banking Innovation Awards są przyznawane w czterech kategoriach: Innowacyjny Produkt, Innowacyjny Serwis, Radykalna Innowacja, Najbardziej Innowacyjny Bank Roku.

Banking Technology Awards 2011

Citi Handlowy został finalistą w 2 kategoriach: Najlepsza Zielona Inicjatywa Technologiczna w Instytucji Finansowej oraz Najlepsze Użycie Technologii Mobilnej.
W kategorii Najlepsza Zielona Inicjatywa wyróżnienie zdobyła akcja "Więcej Drzew Dzięki Tobie". W tym roku, we współpracy z Fundacją Kronenberga zostało posadzonych 100 tysięcy drzew, a od rozpoczęcia akcji w 2008 roku, Citi Handlowy posadził ich już 420 tysięcy.

Central European Electronic Card 2011

Citi Handlowy wygrał konkurs na "Najlepszy w 2011 roku system/aplikację/urządzenie IT do obsługi systemów kartowych w Polsce" za aplikację bankowości mobilnej Citi Mobile wraz z innowacyjną usługą opłacania faktur poprzez skanowanie kodów 2D - FotoKasa.
Konferencja CEEC jest najważniejszym corocznym spotkaniem branży kartowej z Polski i Europy Centralnej. Spotykają się na niej przedstawiciele instytucji i firm najważniejszych dla rozwoju biznesu kartowego w Polsce i Europie.

Rok 2010

Europrodukt

Citi Faktoring, Faktoring Samorządowy oraz Dyskonto Akredytywy zostały uhonorowane w 15-tej edycji konkursu Europrodukt.

Konkurs jest organizowany od 2000 roku przez Polskie Towarzystwo Handlowe Sp. z o.o. Patrunują mu m.in.: Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Celem tego konkursu jest promocja marki, towarów, usług, które zasługują na miano najlepszych na rynku. Nagradzane są również te usługi, które dążą do zapewnienia kompleksowej i profesjonalnej obsługi Klientów.

Nr 1 wg magazynu "Euromoney"

Bank zajął pierwsze miejsce w rankingu prestiżowego brytyjskiego magazynu Euromoney.

W kategorii obrotu walutowego z Klientami korporacyjnymi udział w rynku Citi Handlowy w Polsce wyniósł ponad 35% i był dwukrotnie wyższy od wyniku konkurenta, który zajął drugie miejsce.

Kolejny rok z rzędu rozwiązania oferowane Klientom przez nasz Bank zostały ocenione najwyżej.

Lokomotywy Giełdy

W rankingu "Lokomotywy Giełdy 2010" opracowanym przez gazetę giełdy "Parkiet", Bank Handlowy w Warszawie S.A. znalazł się w pierwszej trójce firm, które w 2010 r. przyniosły najwyższą stopę zwrotu.

Spośród firm, które w 2010 r. przyniosły w wymienionej kategorii najwyższą stopę zwrotu, wyróżniliśmy się także na tle sektora bankowego. Byliśmy najwyżej sklasyfikowanym bankiem - ubiegłoroczna stopa zwrotu (39%) była ponad dwa razy większa niż zwyżki indeksu WIG-Banki (18%).

W publikacji nt. wyników zestawienia czytamy "(..) podstawą dla zwyżki notowań Banku Handlowego była dynamiczna poprawa wyników finansowych. W pierwszych trzech kwartałach bank zarobił 39% więcej niż w tym samym okresie 2009 r".

Dom Maklerski

Dom Maklerski otrzymał dwie prestiżowe nagrody przyznawane przez Prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie:
 • nagroda za "Najwyższy udział w obrotach akcjami na Głównym Rynku bez transakcji animatora w 2009 r."
 • nagroda za "Największą aktywność animatora na Głównym Rynku w 2009 r."
Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. już po raz drugi z rzędu uznany został za najlepsze instytucjonalne biuro maklerskie w tegorocznym Rankingu Domów Maklerskich, przygotowanym przez magazyn Forbes.

Rok 2009

System Zarządzania Ciągłością Działania oraz Bezpieczeństwem Informacji

Bank został podwójnie certyfikowany dokumentami o międzynarodowym znaczeniu

- certyfikatem ISO 27001 w zakresie bezpieczeństwa inforamcji oraz
- certyfikatem BS 25999 dotyczącym ciągłości biznesu.

Niezależni Audytorzy uznali procedury Citi Handlowy za zgodne z najwyższymi międzynarodowymi standardami.

Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców

Citi Handlowy został nagrodzony Wyróżnieniem Honorowym wraz z Godłem Promocyjnym Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców za 2008 rok, w jubileuszowej X edycji Konkursu Bank Przyjazny.

Przyznane honorowe wyróżnienie nadane zostało w uznaniu "za znaczące zmiany wewnętrzne w postrzeganiu i obsłudze klienta biznesowego wdrożone w 2008 r., poszerzenie dostępu do pełnej oferty produktowej dla sektora MSP oraz pracę zespołową nakierowaną na efektywne wdrażanie zmian i realizację potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw".

Konkurs Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców prowadzony jest przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Polsko-Amerykańską Fundację Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw.

"Róża bez kolców" za ofertę dla MSP

Oferta Citi Handlowy dla sektora MSP została wyróżniona w 2009 roku nagrodą " Róża bez kolców" w rankingu przygotowanym przez Instytut Analiz Gospodarczo-Ekonomicznych dla miesięcznika Home&Market.

Najlepszy zespół relacji inwestorskich

Zespół relacji inwestorskich Banku został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych operujących na polskiej giełdzie w rankingu dziennika Puls Biznesu i instytutu badawczego Pentor Research International.

Best Cash Management Bank

Bank zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepszych instytucji świadczących usługi zarządzania środkami finansowymi - "Best Cash Management Bank". Wyróżnienie to przyznawane jest przez prestiżowy brytyjski magazyn "Euromoney" instytucjom finansowym w oparciu o głosy ich klientów.

Ranking Odpowiedzialnych Firm

Citi Handlowy zajął pierwsze miejsce w "Rankingu Odpowiedzialnych Firm" organizowanym przez Gazetę Prawną, w kategorii "Bankowość i ubezpieczenia".

Bank uzyskał najwyższe noty w kategoriach: "Podstawy społecznej odpowiedzialności" oraz "Zaangażowanie społeczne".

RESPECT Index

Citi Handlowy został uczestnikiem "RESPECT Index" i znalazł się w wąskim gronie 16 najbardziej odpowiedzialnych społecznie spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Bank otrzymał wysoki rating ("A") taki, który otrzymały firmy działające w oparciu o najlepsze biznesowe standardy.

Rok 2008
 • Citi Handlowy uhonorowany tytułem Sponsora Roku 2008 Filharmonii Narodowej w Warszawie.
 • Citi Handlowy zdobył tytuł Marki Wysokiej Reputacji w rankingu Premium Brand.
 • Nagroda Europrodukt dla Rachunku Zastrzeżonego (w 12-tej edycji konkursu) oraz dla Polecenia Zapłaty Komfort, usług bankowych z wykorzystaniem telefonu komórkowego i programu ratalnego Kart Kredytowych Citibank przy płatnościach internetowych e-card (w 13-tej edycji konkursu).
 • Bank otrzymał nagrodę "Galeon 2008" przyznaną przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych za kreatywną współpracę z instytucjami rynku finansowego.
 • Citi Handlowy został liderem prywatnej bankowości według Manager Magazyn. Bank zajął pierwsze miejsce w kategorii "Liderzy private bankingu" oraz w kategoriach "Karty" i "Inwestycje".
 • Tytuł "Ekskluzywna marka" dla oferty Citigold przyznany przez Magazyn Gentleman.
 • Citi Handlowy został wyróżniony godłem Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców w IX edycji konkursu organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarcza oraz Polsko-Amerykańską Fundację Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw.
Rok 2007
 • Arkadiusz Chojnacki z Domu Maklerskiego Banku Handlowego zwyciężył w VI rankingu analityków giełdowych "Parkietu";
 • W uznaniu wyróżniającego się programu zarządzania kadrami Bank uhonorowano tytułem "Inwestor w Kapitał Ludzki" przyznawanym przez Instytut Zarządzania;
 • Według wyników klienckiego rankingu banków przygotowanego przez redakcję magazynu Home&Market, Citi Handlowy jest najlepszym bankiem pod względem jakości i poziomu obsługi;
 • Kapituła konkursu Pro Publico Bono pod przewodnictwem prof. Andrzeja Zolla przyznała Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy nagrodę honorową;
 • Citi Handlowy uhonorowany tytułem Mecenasa Roku 2007 Filharmonii Narodowej w Warszawie;
 • Citi Handlowy siódmy rok z rzędu zajął pierwsze miejsce, zdobywając tytuł "Best Settlement Bank" w rankingu "Clearing Survey" magazynu "Global Investor" w kategorii rozliczeń instrumentów dłużnych oraz rozliczeń instrumentów udziałowych;
 • Kampania Citi Handlowy promująca Online Trading dla klientów korporacyjnych została nagrodzona w konkursie Golden Arrow, organizowanym przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego i VFP Communications Ltd., wydawcę tygodnika "Media & Marketing Polska";
 • Sieć Obsługi Płatności UNIKASA Citi Handlowy została uhonorowana tytułem Europrodukt;
 • Citi Handlowy otrzymał tytuł Lider Rynku 2007 w kategorii "Najlepsza w Polsce Usługa" za Rachunek Zastrzeżony i Mikrowpłaty oraz wyróżnienie EURO LEADER 2007 za usługę Rachunek Zastrzeżony;
 • Euromoney i Project Finance Magazine nagrodził Citi Handlowy tytułem European Power Deal of the Year 2006 dla najlepszej transakcji w sektorze elektroenergetycznym w Europie za finansowanie BOT Elektrownia Bełchatów S.A.;
 • Citi Handlowy po raz drugi z rzędu uhonorowany główną nagrodą VI edycji konkursu Barwy Wolontariatu w kategorii Wolontariat Pracowniczy;
 • Citi Handlowy otrzymał nagrodę Polskiego Klubu Biznesu - Firma Roku 2006 za kompleksową, zindywidualizowaną ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw;
 • Citi Handlowy zwyciężył w rankingu najlepszych banków internetowych organizowanym przez magazyn finansowy Global Finance w kategorii najlepszy bank internetowy dla przedsiębiorstw i klientów instytucjonalnych w Polsce w 2006 roku.
Rok 2006
 • Mikrowpłaty, kredyt inwestycyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw refinansowany przez Kreditanstalt fur Wiederaufbau przy współudziale Komisji Europejskiej, a także Kompleksowa Obsługa Gotówkowa i platforma elektroniczna eTrade Citi Handlowy zostały nagrodzone w 10-tej edycji konkursu Europrodukt;
 • Bank Handlowy w Warszawie S.A. zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł "Best Settlement Bank" w rankingu " Clearing Survey" magazynu "Global Investor" w kategoriach rozliczeń instrumentów dłużnych i rozliczeń instrumentów udziałowych;
 • Po raz drugi z rzędu Citi Handlowy zajął pierwsze miejsce w kategorii instytucji finansowych w Ogólnopolskim Rankingu Pracodawców "Kompas" , współorganizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu SGH, SMG KRC Millward Brown Company i Radio PIN;
 • Citi Handlowy został nagrodzony w organizowanym przez miesięcznik Twój Styl konkursie "Firma w Twoim Stylu" za program Citigroup Women Poland i cykl szkoleń zaplanowanych z myślą o kobietach ;
 • Citi Handlowy uhonorowany tytułem Mecenasa Roku 2006 Filharmonii Narodowej w Warszawie ;
 • Citi Handlowy otrzymał wyróżnienie miesięcznika finansowego Bank dla najlepszego banku korporacyjnego w rankingu "50 największych banków w Polsce 2006" w kategorii najlepszy wynik finansowy;
 • Oddział Citi Handlowy w Bydgoszczy został po raz szósty uznany za najlepszy bank regionu kujawsko-pomorskiego w rankingu "Złota Setka Pomorza i Kujaw" , organizowanym przez Gazetę Pomorską pod patronatem honorowym Prezesa NBP, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Konfederacji Pracodawców Polskich oraz pod patronatem prasowym dziennika Rzeczpospolita;
 • Citi Handlowy otrzymał Złotą Statuetkę Rock Awards , przyznaną przez MasterCard za szczególne osiągnięcia w zakresie rozwoju sektora kart prestiżowych w 2005 roku w Polsce;
 • Przedpłacone Karty Zasiłkowe i Stypendialne wydawane przez Citi Handlowy otrzymały nagrodę drugiego stopnia za najbardziej innowacyjny produkt 2005 roku w sektorze korporacyjnym w Europie, przyznawaną przez European Payments Consulting Association (EPCA) oraz European Card Review (ECR) ;
 • Katarzyna Zajdel - Kurowska , Główny Ekonomista Citi Handlowy została laureatką 12 edycji konkursu organizowanego przez Gazetę Giełdy Parkiet w kategorii Ekonomista 2005 roku ;
 • Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. po raz trzeci z rzędu otrzymał nagrodę Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za największy udział w obrotach akcjami na warszawskiej giełdzie;
 • Zespół analityków makroekonomicznych Citi Handlowy, kierowany przez Katarzynę Zajdel-Kurowską , zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepszych analityków makroekonomicznych w 2005 roku , opracowanym przez gazetę giełdy Parkiet .
Rok 2005
 • Citi Handlowy został uznany za najlepszy bank w Polsce na rynku walutowym w 2005 roku /Best Foreign Exchange Bank Poland/ przez międzynarodowy magazyn finansowy Global Finance ;
 • Citi Handlowy uhonorowany główną nagrodą V edycji konkursu Barwy Wolontariatu w kategorii Wolontariat Pracowniczy ;
 • Citi Handlowy zajął pierwsze miejsce w rankingu European Clearing Survey magazynu Global Investor w kategoriach: najlepszy bank rozliczeniowy dla papierów dłużnych oraz akcji;
 • Nagroda dla SpeedCollect Plus przyznawana przez The Banking Technology Magazine w kategorii Best Corporate Banking Achievement for 2005 ;
 • Citi Handlowy uhonorowany tytułem Mecenasa Roku 2005 Filharmonii Narodowej w Warszawie;
 • Citi Handlowy wyróżniony tytułem Superbrands Polska ;
 • Citi Handlowy zdobył trzecie miejsce w rankingu "Pracodawca marzeń" sektora finansów przygotowanym przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu SGH we współpracy z SMG/KRC Millward Brown Company i redakcją Rzeczpospolitej;
 • Katarzyna Zajdel-Kurowska , Główny Ekonomista Banku zajęła drugie miejsce w rankingu analityków makroekonomicznych opracowanym przez redakcję gazety giełdy Parkiet ;
 • Ewa Ilnicka , Dyrektor Departamentu Prawnego Banku została odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za wkład w rozwój prawa bankowego w Polsce;
 • CitiInsurance Polska TUnŻ najlepszą instytucją finansową 2004 roku w rankingu Gazety Finansowej;
 • CitiGold Wealth Management zajęło pierwsze miejsce w rankingu Rzeczpospolitej w kategorii konta osobistego dla osób zamożnych i wymagających;
 • Karta kredytowa Citi Handlowy uznana za najbezpieczniejszą kartę w rankingu Rzeczpospolitej ;
 • Godło promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców dla Citi Handlowy za rok 2004;
 • Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. otrzymał nagrodę Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA za największy udział w obrotach akcjami w 2004 roku.
Rok 2004
 • "Uznanie za doskonalenie" Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością (EFQM), po raz pierwszy przyznane w Polsce instytucji finansowej;
 • Oddziały korporacyjne Citi Handlowy w Bydgoszczy i Słupsku nagrodzone w kategorii Banki Przyjazne Klientom w Regionie Kujawsko-Pomorskim w rankingu " Złota 100 " opublikowanym przez Gazetę Pomorską , największy w Polsce dziennik lokalny;
 • Analitycy Citi Handlowy najlepsi w rankingu najcelniejszych prognoz wskaźników makroekonomicznych publikowanych w Gazecie Bankowej w 2003 roku;
 • Srebrna "Rock Award 2003" dla Citi Handlowy przyznana przez MasterCard International w kategorii największych osiągnięć w rozwoju kart kredytowych;
 • Citi Handlowy Pracodawcą Roku 2003 w branży usług finansowych w rankingu Newsweek Polska;
 • Specjalna "Alicja 2003" przyznana przez magazyn "Twój Styl" dla Banku Handlowego w Warszawie SA jako członka Koalicji na rzecz Polecenia Zapłaty
 • Bank Handlowy w Warszawie najlepszym bankiem na rynku walutowym w Polsce w ocenie Global Finance;
 • Dom Maklerski Banku Handlowego SA - nagroda Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych za I miejsce w obrotach na rynku akcji za 2003 rok oraz za największą liczbę animowanych spółek w 2003 roku.
Rok 2003
 • Nagroda Gazety Bankowej dla Banku Handlowego w Warszawie SA w III Ogólnopolskim Rankingu Wydawców Kart w kategorii Skuteczność oferty wśród dużych banków za ofertę dla klientów indywidualnych
 • Citi Handlowy Bankiem Roku 2003 w Polsce w konkursie międzynarodowego magazynu finansowego " The Banker "
 • Euromoney Awards for Excellence - tytuł "Best Debt House in Poland" 2003
 • Oddział Banku Handlowego w Bydgoszczy został uznany po raz trzeci za najlepszy bank w Regionie Kujawsko-Pomorskim w rankingu " Złota 100 " opublikowanym przez Gazetę Pomorską , największy w Polsce dziennik lokalny
 • Global Finance - dwie nagrody dla Banku Handlowego w Warszawie SA : Best Corporate/Institutional Internet Bank i Best Corporate/Institutional Online Cash Management Bank w czwartej edycji konkursu World's Best Internet Banks
 • Bank Handlowy w Warszawie SA najlepszym bankiem w Polsce w rankingu "Best Emerging Market Banks 2003" opublikowanym w Global Finance
 • I miejsce dla Banku Handlowego w Warszawie SA w rankingu "Pulsu Biznesu" na najpełniejszą ofertę rynkową w 2002 r.
 • Bank Handlowy w Warszawie SA najlepszym pracodawcą roku 2002 w rankingu Newsweeka
 • Dom Maklerski Banku Handlowego SA - nagroda Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych za największą liczbę Animowanych spółek w 2002 roku oraz za III miejsce w obrotach na rynku akcji za 2002 rok
 • Lider Obrotu za rok 2002 na Centralnej Tabeli Ofert dla Domu Maklerskiego Banku Handlowego SA
 • Fundusz CitiAkcji - I miejsce w rankingu Pulsu Biznesu w kategorii funduszy akcyjnych
 • Fundusz CitiZrównoważony - II miesjce w rankingu Pulsu Biznesu w kategorii funduszy zrównoważonych
 • Top Rated dla Banku Handlowego w rankingu usług powierniczych Global Custodian
 • Portfel Roku w polskiej edycji magazynu BusinessWeek za najbardziej innowacyjny produkt roku 2002 - Przedpłaconą Karte Płatniczą Visa Electron
Rok 2002
 • Citibank - Najlepszy Bank Internetowy w Polsce w rankingu Global Finance
 • III miejsce dla Banku Handlowego w konkursie na najlepsze sprawozdanie finansowe za rok 2001
 • JPMorgan Quality Recognition Award 2001 za bardzo wysoki procent bezbłędnie przekazanych płatności SWIFT
 • Bank Handlowy - lider polskiego rynku rozliczeń transakcji papierami wartościowymi w ostatnim rankingu European Clearing Survey opublikowanym w Global Investor
 • Euromoney Awards for Excellence - tytuł "Best Debt House in Poland" 2002
 • Trusted Brand 2002 dla Citibanku - marka godna zaufania wybrana przez polskich czytelników miesięcznika "Reader's Digest" podczas drugiej edycji paneuropejskich badań Trusted Brand .
Rok 2001
 • Gazeta Bankowa - I miejsce w rankingu kart bankowych w kategorii "skuteczność oferty kart płatniczych" dla Citibanku - Sektora Bankowości Detalicznej Banku Handlowego w Warszawie SA
 • The Banker Awards 2001 - Najlepszy Bank w Polsce 2001 Euromoney Awards for Excellence - tytul "Best Debt House in Poland" 2001