Biuro prasowe

Wszystkie informacje

Wszystkie informacje

22 maja 2013

Citi Handlowy partnerem projektu "Czas na patriotyzm gospodarczy"

Debatą na Stadionie Narodowym został zainaugurowany projekt „Czas na patriotyzm gospodarczy” Pulsu Biznesu, którego partnerem jest Citi Handlowy. Udział banku w inicjatywie dziennika promującej nowy wymiar patriotyzmu gospodarczego, naturalnie wpisuje się w strategię Citi Handlowy. Bank od lat wspiera polski biznes w międzynarodowej eskpansji w ramach programu Emerging Market Champions, a zarazem promuje Polskę wśród zagranicznych inwestorów jako atrakcyjny rynek dla kapitału.

W strategii Citi Handlowy kluczowy pozostaje program Emerging Market Champions, w ramach którego bank korzystając z globalnych dowiadczeń i międzynarodowego know-how promuje polskie firmy na zagranicznych rynkach. Co ważne, poprzez Emerging Markets Champions Citi Handlowy pomaga zaistnieć polskim przedsiębiorcom za granicą, ale także zachęca międzynarodowe firmy do inwestowania w Polsce. Do tej pory z potencjału programu skorzystało blisko ćwierć tysiąca klientów banku. Głos ekspertów Citi Handlowy, którzy podzielą się swoją perspektywą będzie można usłyszeć w cyklu debat tematycznych poswieconych różnym aspektom patriotyzmu gospodarczego.

Inauguracja programu połączono z opublikowaniem w „Pulsie Biznesu” pionierskiej w Polsce listy pięciuset największych firm płacących podatek dochodowy od osób prawnych, czyli CIT (Corporate Income Tax). Zestawienie przygotowała renomowana wywiadownia gospodarcza Dun & Bradstreet, której warszawskie biuro działa od 1992 r. Lista największych płatników CIT jest pochodną, ale nie powtórzeniem listy największych przedsiębiorstw. Citi Handlowy uplasował się w pierwszej dwudziestce firm z największą wartością zaksięgowanego podatku dochodwego w mln zł za 2011 rok.

Program debat dostępny jest pod linkiem www.patriotyzm.pb.pl.

Wersja PDF (130 kB)

powrót