Biuro prasowe

Wszystkie informacje

Wszystkie informacje

23 maja 2014

Politechnika Gdańska dla studentów - debata "Jak z sukcesem wejść na rynek pracy"

Wysoka stopa bezrobocia wśród ludzi młodych jest jednym z głównych problemów polskiego rynku pracy. Co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić – na te tematy spróbują odpowiedzieć eksperci podczas debaty organizowanej przez Politechnikę Gdańską oraz Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Wysoki poziom bezrobocia wśród ludzi młodych pozostaje kluczowym problemem rynku pracy w Polsce. Debata “Jak z sukcesem wejść na rynek pracy” ma na celu skłonienie młodych ludzi do rozmowy na temat wyzwań i trudności z jakimi zmierzą się na początku swojej kariery zawodowej oraz wskazanie im sposobów na odniesienie sukcesu w poszukiwaniu pierwszej pracy, mówi Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Debata odbędzie się 29 maja w Auli Głównej Politechniki Gdańskiej. Uczestniczące w panelu dyskusyjnym władze uczelni, eksperci działu HR banku Citi Handlowy, lokalni przedsiębiorcy i konsultanci biznesowi, spróbują odpowiedzieć na pytania, w jaki sposób zdobyć pierwszą pracę, co tak naprawdę stoi na przeszkodzie młodym ludziom w zdobyciu zatrudnienia, jakich kompetencji poszukują pracodawcy, kiedy i w jaki sposób warto myśleć o otwarciu własnego biznesu zamiast szukania pracy na etacie.

Studenci będą mogli wziąć także udział w warsztatach, na których dowiedzą się m.in. jak właściwie napisać CV oraz list motywacyjny i w jaki sposób dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Dla chętnych zorganizowana zostanie symulacja assessment center.

Na konferencji “Jak z sukcesem wejść na rynek pracy” swój finał będzie miał także konkurs w ramach gry Pierwszy Milion, zorganizowany dla studentów Politechniki Gdańskiej. Przez dwa tygodnie, od 12 maja, młodzi ludzie z całej uczelni w rozgrywkach drużynowych walczą o miejsce w drugim, finałowym etapie. Drużyny, które zajmą trzy pierwsze miejsca otrzymają odpowiednio: 3 000, 2 000, 1 000 zł.

„Pierwszy Milion” to gra stworzona przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy, której celem jest edukacja w zakresie gospodarowania własnymi finansami. Zadaniem gracza jest zdobycie wirtualnego pierwszego miliona poprzez podejmowanie różnorodnych decyzji zarówno inwestycyjnych (wykorzystując dostępne w grze instrumenty finansowe) jak i życiowych (szkolenia, zakup mieszkania). Gra kładzie duży nacisk na odtworzenie realiów rynkowych, dzięki niej użytkownik nabywa praktycznych umiejętności, uczy się zarządzania własnym budżetem, konstruowania strategii inwestycyjnych oraz oceny poziomu ryzyka. Jednocześnie, poza aspektami finansowymi musi dbać o potrzeby swojej postaci, standard jej życia i poziom szczęścia.

Wersja PDF (284 kB)

powrót